انواع کلید و پریز بر اساس نحوه نصب

انواع کلید و پریزبر اساس نحوه نصب

ویدیو کلید و پریز ادکو

به‌طورکلی می‌توان عنوان کرد که کلید و پریزها دارای انواع متفاوتی است و بر اساس نحوه نصب، به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم می‌شود که شامل:

کلید و پریز توکار

معمولاً در سیم‌کشی ساختمان‌ها، سیم‌ها از طریق لوله نصب‌شده و در داخل دیوارها به یکدیگر مرتبط می‌شوند. بر همین اساس، در تمامی فضاهایی که نیاز به تجهیزات برقی ساختمان دارد سیم و اتصالات برقی نیز حاضر می‌باشد. دراین‌بین نوع توکار پریز ازجمله پر طرفدارها بوده و برای زیباسازی فرآیند سیم‌کشی، تمیز بودن فضای دیوارها و کف ساختمان استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که برای نصب کلید و پریز توکار می‌بایست در داخل دیوار، قوطی کلید از قبل کار گذاشته شود و سپس مکانیسم کلید و پریز به همراه یک چنگک داخل دیوار نصب گردد.

کلید و پریز ادکو
کلید و پریز ادکو

کلید و پریز روکار

به‌طورکلی در فضاهایی که قوطی توکار در داخل دیوار تعبیه نشده است، می‌بایست کلید و پریزها را به‌صورت روکار مورداستفاده قرار داد. ازاین‌رو، باید بر روی دیوار یک قوطی روکار را پیچ کرده و سپس مکانیسم کلید و پریز را داخل دیوار قرار داد. کلید و پریزهای روکار معمولاً دارای سیم‌کشی روکار بوده و گاهی برای جلوگیری از به وجود آمدن ظاهر بد سیم‌کشی روکار، از داکت ها و انواع ترانکینگ در آن استفاده می‌شود.

کلید و پریز ادکو
کلید و پریز ادکو