انواع کلید و پریز بر اساس طرح و مدل

انواع کلید و پریز بر اساس طرح و مدل

کلید و پریز را می توان براساس دکوراسیون هم انتخاب کرد که انواع آن در ذیل آورده شده است:

کلید و پریز کلاسیک

کلید و پریزهای کلاسیک همچنان جز پرطرفدارترین کلیدو پریزهای موجود در بازار می باشند که برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک و مجلل گزینه بسیار مناسبی هستند. مدل های کلاسیک معمولا به رنگ های طلایی برنز و نقره ای موجود می باشند.

کلید پریز لمسی

جدید ترین مدل کلید و پریز کلیدهای لمسی هستند که برای روروشن و خاموش کردن چراغ دیگر نیازی به فشردن نبوده تنها لمس کلید کافی است. این نوع کلیدها به‌صورت تک پل، دو پل، سه پل و چهار پل طراحی می‌شوند و امروزه استفاده از انها در بخش هایی از خانه خصوصا پذیرایی و جاهایی که تعداد کلید زیادی در کنار هم قرار می گیرند رواج یافته است. زیرا باعث کاهش استفاده در تعداد کلید و پریز می شود. همچنین در برخی مدلها امکان کنترل این کلیدها از راه دور نیز می باشد.

کلید و پریز فوتوالکتریک

کلید و پریز  فوتوالکتریک یکی از مدل‌های جدید کلید و پریز برق است که حساس به نور بوده و در مکان هایی استفاده می شود که این تمایل و جود دارد با تاریک شدن هوا چراغ ها به صورت خودکار روشن شوند. این نوع کلید علاوه برمکانهای مسکونی در معابر و خیابنها نیز استفاده می شوند.

کلید و پریز  حساس به صدا

جالب است بدانید که نوع دیگری از کلید و پریز برق هوشمند وجود دارد که به صدا حساس است. درواقع با این مدل کلید و پریز برق جدید می‌توانید بدون فشردن دکمه، چراغ‌ها را روشن کنید. لازم به ذکر است که کلید و پریزهای حساس به حرکت بیشتر بیرون از خانه و کلید و پریز برق حساس به صدا بیشتر در خانه استفاده می‌شوند.

کلید و پریز کارتی

 کلید و پریز کارتی بیشتر در هتل ها و امکانی اداری مشاهده می شود و تنوع رنگ و شکل زیادی دارند. همچنین دارای یک محفظه برای قرار دادن کارت در این نوع کلید و پریز تعبیه شده است. بمحض قرار دادن کارت در محفظه سنسور درون آن فعال شده  و برق محیط موردنظر فعال می شود. 

کلید و پریز  حساس به حرکت

این مدل کلید و پریز نیز از انواع جدید بوده که حساس به حرکت می باشند و به‌صورت خودکار روشن می‌شوند. این نوع کلید و پریز در راهروها و انباری ها و همچنین در مکان هایی که از اشیای با ارزش نگهداری می کنند کاربرد دارند.

کلید پریز طرح قدیمی

کلید و پریز قدیمی جزو ارزان‌ترین محصولات محسوب می‌شوند و ساده است. درواقع این نوع کلید در محیط‌هایی که دکوراسیون داخلی آن‌ها اهمیت زیادی ندارد مانند اداره‌ها، کارگاه‌ها و انبارهای خانه‌ها استفاده می‌شوند.

کلید و پریز  اهرمی 

این مدل کلید و پریز با ظاهری کلاسیک اما الهام گرفته از مدل های کلاسیک می باشد که بسیار مورد پسند معماران و مشکل پسندان قرار گرفته است.